Szukali "skarbów"

kac2011-04-26 10:52:00 Udostępnij
Fot.

W wielkanocny poniedziałek nurkowie postanowili przeszukać dno jeziora Czarne. Podczas pierwszej tego typu akcji znaleziono między innymi kotwicę, lampę kolejową, siekierę, błotnik  samochodu, kieliszki, buty, okulary przeciwsłoneczne i mnóstwo butelek.

Tym samym włocławski Klub Nurkowy „Jacques” oraz Włocławskie Centrum Nurkowe „Mr. Jacques” zainicjowali cykl działań, podczas których będą oczyszczali jeziora zlokalizowane w okolicach naszego miasta. I choć przedmioty wyciągane z dna jeziora budziły uśmiech, to  do śmiechu raczej powinno być nam daleko. Bo można zrozumieć, że komuś do wody wpadły słoneczne okulary czy trampek, ale w żaden sposób nie da się usprawiedliwić tych, którzy do wody wrzucają rozbite butelki czy inne szklane przedmioty. – W akcji wzięło udział około 20 nurków, którzy przez dwie godziny pracowali pod wodą wyciągając „znaleziska – wyjaśnia Sławomir Mularski, jeden z nurków. – Dużym zaskoczeniem była przejrzystość wody, bo widoczność wynosiła około 1,5 metra.

O ile zanurkować mogli tylko fachowcy w tej dziedzinie, to z atrakcji przygotowanych przez Klub Fitnes Forma, mogli skorzystać wszyscy. - Staramy się uczestniczyć w tego typu akcjach. Każda okazja i każdy pretekst do tego aby spędzić czas na świeżym powietrzu jest dobra, a my pokazujemy jak to robić efektywnie. Dzisiaj zapraszamy do udziału we wspólnych grach zespołowych, sprawdzenia się w wyciskaniu sztangielka i zbadania masy ciała – zachęcał Daniel Gębka, manager klubu.

Galeria (zdjęć: 25)
Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy.