Będzie więcej kamer w centrum

(ira)2011-09-14 09:14:00 Udostępnij
Fot. sxc.hu

W centrum Włocławka powstanie nowoczesny system monitoringu. Do kamer, które już zostały zainstalowane w mieście, dołączy trzydzieści nowych urządzeń. System monitoringu wizyjnego zmodernizuje i rozbuduje konsorcjum składające się z dwóch warszawskich spółek Mirare i Softex Data.

Kamery zostaną zlokalizowane na bulwarach i ulicach: 3 Maja, Brzeska, Chmielna, Cyganka, Królewiecka, Łęgska, Maślana, Młynarska, Ogniowa, Przechodnia, Przedmiejska, św. Antoniego, Towarowa, Tumska, Wyszyńskiego, Związków Zawodowych. Monitoringiem zostanie objęty także plac Wolności, Zielony Rynek, park im. Henryka Sienkiewicza i dworzec PKP/PKS. System będzie oparty na łączności radiowej i modelu komunikacji otwartej TCP/IP. W ramach zadania Mirare i Softex Data zamontują nie tylko trzydzieści nowych kamer, ale także zmodernizują i włączą do nowego systemu piętnaście istniejących już punktów monitoringu.

Główny punkt dowodzenia systemem będzie zlokalizowany w budynku Urzędu Miasta przy ulicy 3 Maja. Stanowiska podglądu wizyjnego zostaną umieszczone w budynkach Komendy Miejskiej Policji i Straży Miejskiej. – Dane z podglądu wizyjnego będą archiwizowane przez trzydzieści dni. Sygnał będzie przekazywany za pomocą przewodów miedzianych, światłowodów oraz drogą radiową. System będzie tak zbudowany, aby w przyszłości mógł zostać włączony do miejskiej szerokopasmowej sieci światłowodowej – poinformował włocławski ratusz.

Zadanie zrealizowane zostanie w ramach "Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek do 2015 roku", planowanego do współfinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Konsorcjum, za dostarczenie sprzętu i wykonanie usługi, zaproponowało kwotę 1 352 000 zł.

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy.