Festiwal Dwóch Cesarzy w Aleksandrowie Kujawskim

Nadesłane2011-08-24 13:54:00 Udostępnij
Fot. sxc.hu

Aleksandrów Kujawski już po raz piąty będzie gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Dwóch Cesarzy. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie wybitna aktorka Anna Seniuk. Jej recytacje poezji Czesława Miłosza uświetnią piątkowy koncert muzyki włoskiej i polskiej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek Piotr Całbecki.

Festiwal Dwóch Cesarzy na stałe wrósł już w kulturalny krajobraz województwa kujawsko-pomorskiego. Początek idei tej interesującej imprezy dała multikulturowa przeszłość Aleksandrowa Kujawskiego, gdzie przez wieki żyły obok siebie społeczności Polaków, Niemców, Rosjan i Żydów, a także krzyżowały się wpływy Zachodu i Wschodu.

- Zapraszam do Aleksandrowa Kujawskiego na naprawdę interesującą imprezę, która zdobyła już sobie fanów również poza granicami naszego województwa. Duża w tym zasługa mieszkańców Aleksandrowa Kujawskiego, bo udało im się w krótkim czasie wypromować  wydarzenie artystyczne, które staje się kulturalną wizytówką nie tylko tego miasta, ale i regionu - zachęca marszałek województwa Piotr Całbecki.

Jak co roku festiwal odbywać się będzie w międzynarodowej obsadzie. Otworzy go w czwartek (25 sierpnia) koncert rosyjskich ballad i romansów w wykonaniu berlińskiego Kozak Trio. Występy odbywać się będą między innymi w salach zabytkowego dworca kolejowego w Aleksandrowie Kujawskim. Impreza zakończy się 27 sierpnia. 

Organizatorami festiwalu są samorząd gminy Aleksandrów Kujawski, Urząd Marszałkowski oraz Fundacja Kamerata Lubuska. 

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy.