Dla nich Polska jest najważniejsza

(ira)2011-09-01 08:20:00 Udostępnij
Fot. Wrota Kujaw

W środę (31 sierpnia) centroprawicowa partia polityczna Polska Jest Najważniejsza przedstawiła czterech kandydatów ubiegających się o  mandat parlamentarzysty w sejmie z naszego okręgu. Na liście znaleźli się: Wojciech Prokopowicz, Alicja Lewandowska, Jolanta Szkudlarek i Marek Szatkowski.  – PJN to partia, która odwołuje się do potrzeb całego społeczeństwa i używa argumentów, a nie populistycznych sztuczek – mówią kandydaci na posłów.

Najwyżej na liście PJN w wyborach do sejmu z naszego okręgu (pozycja trzecia) znalazł się Wojciech Prokopowicz, 33-latek, który prowadzi własną działalność gospodarczą. Prokopowicz zorganizował koło PJN we Włocławku, którego jest przewodniczącym. – Kandyduję do sejmu, bo chcę dać coś od siebie i wierzę, że można prowadzić politykę inaczej, niż to widzimy na co dzień – bez zacietrzewiania się, lecz z myślą o znajdywaniu dobrych rozwiązań, współpracując nawet z przeciwnikami politycznymi dla dobra ogółu – mówi Wojciech Prokopowicz. – W przypadku uzyskania mandatu chcę bronić w sposób odpowiedzialny finansów osobistych. Pragnę, aby Polska stała się krajem przyjaznym dla ludzi przedsiębiorczych.

Z dziesiątego miejsca wystartuje Alicja Lewandowska, 34-latka, współtwórczyni Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Demokracji Lokalnej i Włocławskiego Forum Rozwoju, członkini Komisji Rewizyjnej struktur krajowych PJN. – Chcę dedykować moje kandydowanie wszystkim ludziom, którzy chcą zmieniać na lepsze otaczającą ich rzeczywistość, a nie zawsze wystarcza im sił, wiary lub odwagi, aby podjąć takie wyzwanie – mówi Alicja Lewandowska. – Lubię pomagać, a pracując jako poseł mogłabym zrobić dla ludzi dużo więcej. Chcę spożytkować doświadczenia, które zdobyłam w dotychczasowym życiu zawodowym i społecznym dla dobra lokalnej społeczności.

Na liście PJN znaleźli się także: Jolanta Szkudlarek, wiceprzewodnicząca koła PJN we Włocławku i była pracowniczka Anwilu oraz Marek Szatkowski, ślusarz i społecznik.

Wojciech Prokopowicz zapytany o to, jakie są szanse, że PJN przekroczy 5-procentowy próg odpowiedział: – Stuprocentowe. Sondaże pokazują, że około 1/3 obywateli jeszcze nie wie, na kogo będzie głosować, a jako partię drugiego wyboru wskazują na PJN.

Kandydaci na posłów podkreślają, że warto zagłosować na PJN, bo jest to  partia ludzi młodych, która odwołuje się do potrzeb całego społeczeństwa i używa argumentów, a nie populistycznych sztuczek.

Wojciech Prokopowicz dodaje, że chciałby, aby kampania wyborcza we Włocławku była prowadzona w sposób merytoryczny. – Chciałbym, aby to argumenty decydowały o tym, kto jaką ma pozycję, a nie to, kto lepiej zatańczy, zaśpiewa albo poda smaczniejszą zupę – mówi założyciel koła PJN w naszym mieście.

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy.