We Włocławku gościł marszałek Borusewicz

(ira)2011-10-03 14:33:00 Udostępnij
Fot. Wrota Kujaw

30 września we Włocławku gościł marszałek senatu Bogdan Borusewicz (PO). Polityk mówił o pracy senatorów i chuliganach stadionowych, których nazwał bijącym sercem PiS-u.

Bogdan Borusewicz wziął udział w konferencji “Polska Solidarność a współczesny świat”. Marszałkowi towarzyszyli senator Andrzej Person i posłanka Domicela Kopaczewska.

Podczas spotkania, które odbyło się w hotelu Victoria, polityk opowiadał o pracy senatu tej kadencji. − Odbyły się 83 posiedzenia. Trafiły do nas 973 ustawy. Zgłosiliśmy 5 408 poprawek – mówił Bogdan Borusewicz. − Z inicjatywy własnej senatu, do sejmu wpłynęły 124 projekty ustaw. W dużej mierze były to realizacje wyroków Trybunału Konstytucyjnego.

Jak wspomniał Borusewicz, w ciągu ostatnich czterech lat senat utrzymywał bardzo dobre kontakty z organizacjami pozarządowymi i samorządami województwa. Ponadto politycy udzielali wsparcia Polakom, którzy przebywają za granicą, między innymi przeznaczyli fundusze na wsparcie szkolnictwa na Litwie.

W trakcie spotkania polityk odniósł się także do tematu sportu i nadchodzących wielkimi krokami mistrzostw Euro 2012. Borusewicz nawiązał między innymi do chuligańskiej burdy, do której doszły w czwartek podczas meczu Polaków z drużyną  Izraela. − Euro organizowane w Polsce na pewno będzie udane. Nie zakłócą go kibole, choć jak obserwuję to, co się dzieje, ciśnie mi się na usta określenie “kibole − bijące serce PiS-u” – powiedział przedstawiciel PO. 

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy.