Marsz Wyzwolenia Konopi

(ira)2011-09-14 14:59:00 Udostępnij
Fot. sxc.hu

W piątek (16 września) przez Włocławek przejdzie Marsz Wyzwolenia Konopi. Organizatorem akcji będzie  Ruch Wolności.

Uczestnicy marszu wyruszą o godzinie 15.30 z placu Wolności. Pokonają trzy kilometry. Będą domagać się nie tylko legalizacji marihuany, ale i zezwolenia na używanie roślin konopi indyjskich w przemyśle i medycynie. – Polskie prawo jest zbyt restrykcyjne wobec użytkowników marihuany i niepotrzebnie traktuje ich jak kryminalistów. W wyniku ustawy, która miała ograniczyć dostępność narkotyków, w więzieniach i aresztach siedzą głównie użytkownicy zatrzymani z niewielkimi ilościami marihuany a liczba palących wciąż rośnie – mówią pomysłodawcy akcji.

Zdaniem członków Ruchu Wolności istnieje kilka plusów płynących z legalizacji marihuany, takich jak: „ulga dla użytkowników, problemy dla dilerów, oszczędności dla państwa oraz więcej czasu i możliwości dla policji na ściganie poważniejszych przestępstw”.

Pomysłodawcy akcji dodają, że rośliny konopi indyjskich mogą być wykorzystywane w różnych dziedzinach gospodarki, jednak z uwagi na delegalizację marihuany, ich użycie na przykład w przemyśle papierniczym i medycynie, jest niemożliwe.

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy.