Zachowują trzeźwy umysł

(red)2011-09-29 11:15:00 Udostępnij
Fot. sxc.hu

We wrześniu włocławskie szkoły rozpoczęły realizację drugiej części ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł – 2011”. Koniec akcji przewidziano na listopad.

Kampania „Zachowaj trzeźwy umysł” to realizowana od 2002 roku ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. – Jej głównym celem jest propagowanie postaw prospołecznych i prozdrowotnych, które mają na celu walkę z różnego rodzaju patologiami, uzależnieniami i przemocą – mówi Magdalena Fejdowska, dyrektor Wydziału Promocji Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta we Włocławku. – Jednym z atutów kampanii jest to, że jest ona adresowana do ludzi najmłodszych: uczniów szkół podstawowych i gimnazjów – dodaje Małgorzata Fejdowska.

Na wzięcie udziału w akcji zdecydowało się 10 szkół podstawowych i 8 gimnazjów z terenu Włocławka. Kampanii towarzyszy emisja materiałów edukacyjnych dla szkół i samorządów. Są to m.in.: scenariusze lekcji profilaktycznych, plakaty edukacyjne, bransoletki, ulotki, kalendarze – łącznie 33 rodzaje gadżetów. Projekt jest finansowany przez Urząd Miasta w ramach Miejskiego programu profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii w 2011 r.

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy.