Mieszkańcy gminy Włocławek, Fabianki i Lubanie skorzystają z usług MPK

(ira)2011-09-30 15:05:00 Udostępnij
Fot. Wrota Kujaw

W Urzędzie Miasta we Włocławku podpisano umowy na organizację transportu publicznego w gminach Włocławek, Fabianki i Lubanie. – Od jutra zaczyna się nowa rzeczywistość. Czy lepsza? To oceni życie  – powiedział podczas spotkania zastępca prezydenta Jacek Kuźniewicz.  

Ustawa o publicznym transporcie zbiorowym, która weszła w życie 1 marca tego roku, nałożyła na prezydenta Włocławka obowiązek organizatora publicznego transportu zbiorowego z koniecznością wyboru przewoźników. Dziś już wiemy, że za realizację transportu zbiorowego na terenie Włocławka będzie odpowiedzialne Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Stosowna uchwała o bezprzetargowym powierzeniu wykonywania publicznego transportu zbiorowego na terenie Włocławka Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu została podjęta przez Radę Miasta na wniosek prezydenta.

MPK zajmie się także przewozami na terenie gmin ościennych. Mieszkańcy gminy Włocławek, Fabianki i Lubanie będą mogli korzystać z usług spółki już od 1 października. Stosowne umowy w tej sprawie podpisano dzisiaj (30 września) we włocławskim ratuszu. W spotkaniu uczestniczyli wójtowie: Ewa Braszkiewicz (gmina Włocławek), Sławomir Piernikowski (gmina Lubanie) i Jan Krzyżanowski (gmina Fabianki), wiceprezydenci: Jacek Kuźniewicz i Jacek Wojciechowski oraz prezes MPK Marek Krygier.  

– Od jutra zaczyna się nowa rzeczywistość. Czy lepsza? To oceni życie  – powiedział podczas spotkania zastępca prezydenta Jacek Kuźniewicz.  

Niestety, w  tej nowej rzeczywistości na ulice nie wyjedzie linia nr 11. Powód? – Całą odpowiedzialność za zawieszenie linii nr 11 ponosi burmistrz Brześcia Kujawskiego – mówi wiceprezydent Jacek Kuźniewicz. – Prezydent Włocławka mimo ogromnej chęci utrzymywania tej komunikacji, ze względu na ograniczenia prawne, nie może jej realizować.

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy.